ወቅቀበ (ግስ)


    Derived Root Verbs

    ኣወቅቀበ፥ ኣውወቓቐበ፥ ኣውወቐቓቐበ፥ ወቓቐበ፥ ተወቅቀበ፥ ተወቓቐበ፥ ተወቐቓቐበ

    Conjugations

    See all conjugations
    ንስሳ
    ትውቅቅብ ትውቅቅበንኒ ትውቅቅበንና ትውቅቅበክካ ትውቅቅበክኪ ትውቅቅበክኩም ትውቅቅበክክን ትውቅቅቦ ትውቅቅባ ትውቅቅቦም ትውቅቅበን
    ንስስኻ
    ትውቅቅብ ትውቅቅበንኒ ትውቅቅበንና - - - - ትውቅቅቦ ትውቅቅባ ትውቅቅቦም ትውቅቅበን


    Derived Nouns and Adjectives

    ውቅቃባት፥ ውቕቓብ፥ ኣወቅቀብቲ፥ መውወቓቐቢ፥ ውቅቁብ፥ ውቅቅብቲ፥ ምውውቕቓብ፥ መወቅቀቢት፥ ኣውወቓቓቢ፥ ኣውዋቓቢ፥ ኣውዋቓቢት፥ ውቕቑብ፥ ተዋቐብቲ፥ ወቓቐብቲ፥ ውቕቑባት፥ ምውቅቃብ፥ ውቑብ፥ መውወቓቐቢት፥ መተወቅቐብታት፥ ኣውዋቐብቲ፥ መውዋቐቢ፥ መወቓቕብቲ፥ መዋቕብቲ፥ ውቕቓባት፥ ውቑባት፥ መውዋቕብቲ፥ ተወቓቐብቲ፥ ተወቐቓቓቢት፥ ምውቓብ፥ ውቃባት፥ መወቅቀቢ፥ ተወቐቓቐብቲ፥ ምውቕቓብ፥ ውቃብ፥ ኣወቅቃቢ፥ መወቓቐቢ፥ ውቕቕብቲ፥ መተወቅቐቢ፥ ምውውውቕቓብ፥ ወቅቃቢት፥ ወቅቀብቲ፥ ኣውወቓቐብቲ፥ ውቅቃብ፥ ተወቓቓቢት፥ መዋቐቢ፥ ኣውወቓቓቢት፥ ኣወቅቃቢት፥ መውዋቐብታት፥ መተወቅቐቢት፥ መተወቅቕብቲ፥ ወቅቃቢ፥ መወቓቐብታት፥ ተዋቓቢት፥ ወቓቓቢት፥ ምትውቅቃብ፥ ተወቓቓቢ፥ መዋቐብታት፥ መውወቓቐብታት፥ ውቅቁባት፥ ምውውቓብ፥ መወቅቀብታት፥ መዋቐቢት፥ ተወቐቓቓቢ፥ ምውውውቕቕቓብ፥ ወቓቓቢ፥ ውቕብቲ፥ መውወቓቕብቲ፥ ተዋቓቢ፥ መወቓቐቢት፥ መውዋቐቢት